VII Zjazd Służby Liturgicznej w Loretto

W sobotę 26 września 2009 r. sanktuarium maryjnym Loretto k/Wyszkowa odbył się VII Diecezjalny Zlot Służby Liturgicznej. Po zawiązaniu wspólnoty, konkursowym przedstawieniu się grup parafialnych, księża opiekunowie pod przewodnictwem ks. abp Henryka Hosera odprawili Mszę św. Później był obiad i zawody sportowe... Naszą parafię reprezentowali ministranci z ks. Konradem i schola młodsza (zespół fletowy) z p. Waldemarem i p. Małgorzatą. Po spotkaniu w Loretto nasza grupa zajrzała jeszcze na wyszkowski basen :-) Fot. Filip Modrzejewski

Ślubowanie ministrantów 2007

W niedzielę – 24 czerwca – na Mszy św. o godz. 11.30 uczestniczyliśmy w uroczystym zakończeniu pracy duszpasterskiej Służby Liturgicznej w roku szk. 2006/2007. Jednocześnie miał miejsce obrzęd przyjęcia nowych ministrantów i promocja starszych ministrantów na wyższe stopnie liturgiczne, którymi opiekował się Ks. Dariusz.

Pielgrzymka ministrantów do Lichenia

Dnia 16 czerwca w ramach II Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ministrantów i Lektorów odbyło się spotkanie Służby Liturgicznej w Licheniu - w Sanktuarium M.B. Bolesnej Królowej Polski. Również z naszej parafii wyruszyli ministranci i lektorzy ze swoim opiekunem ks. Dariuszem Marczakiem aby wziąć udział w tym spotkaniu. Do Lichenia przybyło 10.000 ministrantów i lektorów z całej Polski. We Mszy św. pod przewodnictwem biskupów Stefana Cichego i Grzegorza Balcerka wzięło udział 300 kapłanów, którzy przybyli z ministrantami.

Finał Ligi w Jabłonnie

W piątek po Bożym Ciele - 8.06.2007 r. - w Jabłonnie odbył się finał VI edycji Piłkarskiej Ligi Ministrantów, którą od początku jej powstania prowadzi ks. Dariusz Marczak. W całych rozgrywkach wzięło udział ponad 90 drużyn, czyli ok. 1000 zawodników z parafialnych drużyn piłkarskich. W turnieju finałowym o puchar Księdza Arcybiskupa zmierzyło się już tylko 15 drużyn, finalistów rozgrywek rejonowych. Dla naszej parafii radością wielką jest 3 miejsce drużyny naszych ministrantów i lektorów w kategorii 'open'. GRATULUJEMY!

Promocja minstrantów 2006

W niedzielę 10 czerwca 2006 odbyła się uroczystość promocji ministranckiej. Uczeń klasy trzeciej Mateusz Prokop otrzymał komżę, a jego starsi koledzy zostali przyjęci do wyższych stopni posługi. Wszystkim gratulujemy i modlimy się, by wytrwali w tej zaszczytnej służbie.

Służba liturgiczna w naszej parafii

W niedzielę 11 czerwca 2006 r. w czasie liturgii Mszy św. o godz. 11.30 Ksiądz Proboszcz przyjął do grona ministrantów Mateusza Prokopa, który przez rok przygotowywał się do posługi przy ołtarzu w naszym kościele. Od tej pory Mateusz będzie pełnił swoją służbę ministrancką w stopniu choralisty, tzn., że będzie spełniać swoją własną funkcję przy dzwonkach.
Jednocześnie siedmiu ministrantów zostało promowanych na wyższe stopnie liturgiczne:
Maksymilian Bartz, Przemysław Ciesielski i Jakub Wójcik awansowali na stopień ministranta światła - ich właściwą funkcją w liturgii będzie posługa przy świecach i lawabo.
Adam Becker będzie pełnił funkcję ministranta księgi i posługiwał przy krzyżu w procesji,
Wojciech Broniatowski został promowany do stopnia ceremoniarza – będzie rozdzielał funkcje liturgiczne młodszym ministrantom i czuwał nad sprawnym posługiwaniem przy ołtarzu.
Natomiast Łukasz Dobrowolski i Wiktor Lewiński od nowego roku szkolnego będą uczestniczyć w kursie lektorskim i przygotowywać się do posługi ministranta Słowa Bożego.

Wszystkim ministrantom życzymy, by wiernie wypełniali swoje nowe obowiązki i stale wzrastali w lasce i miłości.

Mijający rok pracy w służbie liturgicznej to również dobry moment do podsumowania wysiłków i starań. Chłopcy przez ten czas walczyli o tytuł ministranta roku 2005/2006 zdobywając punkty w pięciu etapach konkursowych. Zwycięzcą został Łukasz Dobrowolski zdobywając 1049 p. i cztery złote odznaki!!! Na pochwałę zasługuje również Wiktor Lewiński, który uzyskał 758 p., cztery złote odznaki i jedną srebrną!

O oto „wspaniała dziesiątka” wśród naszych ministrantów:

1. Łukasz Dobrowolski
2. Wiktor Lewiński
3. Adam Becker (413 p. + dwie złote odznaki i jedna brązowa)
4. Maksymilian Bartz (314 p. + dwie srebrne i jedna brązowa odznaka)
5. Przemysław Ciesielski (285 p. + srebrna odznaka)
6. Wojciech Broniatowski (266 p. + złota odznaka)
7. Hubert Buksiński (226 p. + dwie brązowe odznaki)
8. Michał Wasiak (215 p. + odznaka brązowa)
9. Adam Bromberg (206 p. + srebrna odznaka)
10. Tomasz Trzeciakowski (203p. + odznaka brązowa)

Gratuluję wszystkim ministrantom, pozostałych zachęcam do wzmożonej pracy. Rodzicom zaś dziękuję za współpracę, wspólne przedsięwzięcia i przypilnowanie obowiązków synów, którzy pełnią zaszczytną funkcję w zgromadzeniu liturgicznym.

ks. Dariusz