Uroczystości z okazji rocznicy konsekracji kościoła i erygowania parafii

W niedzielę - 17 czerwca 2007 – nasza wspólnota parafialna obchodziła 15. rocznicę konsekracji kościoła i 65. rocznicę erygowania parafii. O godz. 13.00 ks. Biskup Kazimierz Romaniuk odprawił uroczystą Mszę św, po której uczestniczyliśmy w procesji wokół kościoła. Po Mszy św. obejrzeliśmy program literacko-artystyczny w budynku kina. W pierwszej części Pani Aldona Kraus, nasza parafianka, czytała swoje wiersze przy akompaniamencie trio w wykonaniu Kasi Denkiewicz, Marysi i Dominika Pawlik. Następnie teatr Rodzinny „eNTer” z Zespołu Szkół Katolickich w Otwocku przedstawił bajkę muzyczną „Królowa Śniegu”. Po przedstawieniu, na placu przy kościele, odbyły się zawody rodzinne i poczęstunek. Przy ognisku śpiewy i rozmowy trwały do zmroku.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim osobom, które pomogły w zorganizowaniu i przeprowadzeniu festynu parafialnego.  Dziękujemy p. Jadwidze i Markowi Chołodniukom oraz rodzicom i dzieciom z teatrzyku rodzinnego za spektakl, p. Aldonie Kraus, p. Andrzejowi i Halinie Godlewskim, p. Cecylii Zimny, p. Januszowi Gałda, p. Zbigniewowi Szczepaniakowi, p. Dorocie Becker, p. Organiście, wspólnocie „Odnowa w Duchu Świętym”, młodzieży z Kawiarenki Parafialnej, oraz tym wszystkim osobom, które upiekły ciasta jak również służyły swoją pomocą. Bardzo dziękujemy za życzliwość oraz zapraszamy do współpracy w niedalekiej przyszłości.

fot. Dominik Pawlik