Ślubowanie ministrantów 2007

W niedzielę – 24 czerwca – na Mszy św. o godz. 11.30 uczestniczyliśmy w uroczystym zakończeniu pracy duszpasterskiej Służby Liturgicznej w roku szk. 2006/2007. Jednocześnie miał miejsce obrzęd przyjęcia nowych ministrantów i promocja starszych ministrantów na wyższe stopnie liturgiczne, którymi opiekował się Ks. Dariusz.

ŚLUBOWANIE MINISTRANTÓW

Ślubujemy służyć Panu Bogu przy Jego ołtarzu w naszej parafialnej wspólnocie. Obowiązki ministranta pragniemy wypełniać z wiarą i radością.
Wszystkie czynności liturgiczne będziemy wykonywać sumiennie i godnie. Będziemy się modlić za swoich rodziców, wychowawców i nauczycieli. Dołożymy starań by pilnie się uczyć, i nikomu nie sprawiać przykrości. W potrzebie będziemy pomagać słabszym. Całym swoim postępowaniem chcemy zaświadczyć o oddaniu dla Pana Jezusa, aby inni ludzie przybliżali się do Niego i bardziej Go kochali.
            Na świadków tego przyrzeczenia bierzemy kapłanów, rodziców, przyjaciół i wszystkich tu obecnych.

Tak mi dopomóż Bóg. Amen.

Piotr  Bartos
Aleksander Rogowski
Karol Laska
Fryderyk Lachaise

Anin, 24 czerwca 2007

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA NAJLEPSZEGO MINISTRANTA PARAFII M.B.K.P. W ANINIE W ROKU SZK 2006/07

Łukasz Dobrowolski – 1302 p.!!!
Przemysław Ciesielski – 1063 p.!!
Wiktor Lewiński – 871 p.!
Łukasz Ciesielski – 743 p.
Adam Becker – 458 p.
Mateusz Prokop – 332 p.
Maksymilian Bartz – 318 p.
Michał Wasiak – 264 p.
Krzysztof Żurawski – 247 p.
Tomasz Trzeciakowski – 240.p

Na szczególne wyróżnienie zasługują bracia Łukasz i Przemek Ciesielscy, którzy w ostatnim etapie (dyżury oraz udział w nabożeństwach majowych i czerwcowych) zdobyli aż po 371p.

Wszystkim dziękuję za wzorową postawę ministrancką. Gratuluje!

x. Darek

14198513