Dzień Zaduszny - wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych

W Dzień Zaduszny - 2 listopada 2007 r. - o godzinie 18:00 odprawiona została uroczysta Msza św., w czasie której modliliśmy się za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. W czasie modlitwy powszechnej księża, siostry zakonne, lektorzy i przedstawiciele grup przykościelnych czytali wypominki, które składali na kolanach postaci - symbolu śmierci, a następnie zapalali światło - symbol naszej wiary i zasypywali kadzidło - symbol naszej modlitwy, by dotarła do samego Boga. W procesji z darami nieśliśmy światło, wino, wodę, chleb i tacę z imionami naszych bliskich zmarłych, które objęte są szczególną troską ofiary Eucharystycznej i naszą wdzięcznością. Również w sobotę, 3 listopada, o godzinie 18.00 odprawiona była Msza św. która poświęcona była zmarłym według obrządku z Dnia Zadusznego. Tego dnia wierni przynieśli znicze, które złożyli pod krzyżem.

14205455