Poświęcenie pojazdów 2008

W niedzielę 27.07. z racji wspomnienia św. Krzysztofa - Patrona kierowców, odbyło się w naszej parafii poświęcenie pojazdów. Modliliśmy się za kierowców i o bezpieczeństwo na drogach.

"Mamy na całym świecie obecnie 2106 polskich misjonarzy. To nasi wysłannicy, którzy niosą Chrystusa drugiemu człowiekowi trudząc się w pocie czoła daleko od ojczystych stron! Już od kilku lat dzięki ofiarom z poświęcenia pojazdów Komisja Episkopatu d.s. Misji spieszy im z pomocą. Bardzo wielu z nich czeka na nasze wsparcie i prosi o pomoc z Polski, aby mogli zakupić bardzo potrzebny i konieczny do dobrej pracy misyjnej środek transportu. Zgodnie z zapowiedzią z minionej niedzieli, bezpośrednio po Mszach św. nastąpi poświęcenie pojazdów mechanicznych i kierowców, a ofiary złożone przy tej okazji zostaną przekazane na rzecz misji. Każdy kierowca otrzyma różaniec św. Krzysztofa na pamiątkę, który można zawiesić w samochodzie, by mieć go w zasięgu ręki gdy będziemy chcieli z niego się skorzystać (np. stojąc w korku ulicznym)."

Z ogłoszeń parafialnych  27 lipca 2008