Herbata, ciastko i miła atmosfera... czyli parafialna kawiarenka

Kawiarenka mieści się w budynku kina. Inicjatorem powstania był ks. Dariusz Marczak. Obecnie kawiarenkę prowadzi grupa młodzieży z ks. K. Hasiorem. Podają tam świetną kawę, wspaniałe ciastka i gofry. ZAPRASZAMY!!!

Kawiarenka - Klub Młodzieżowy

(...)
I tak powoli z ministrantów i lektorów powstała nieformalna grupa młodzieżowa, dołączyły dziewczęta i rodziły się pomysły. Jednym z takich pomysłów był Parafialny Klub Młodzieżowy. Trzeba było przeprowadzić remont pomieszczeń, zakupić odpowiedni sprzęt, zaprojektować, urządzić. Wszystko własnymi rękoma wykonali młodzi ludzie. Nieoceniona okazała się pomoc rodziców w adaptacji mini kuchenki i toalet. W założeniu Klub miał służyć wszystkim, by było miejsce spotkań, rozwijania przyjaźni i kształtowania człowieczeństwa. I znowu nic nadzwyczajnego, kawa, herbata, kilka stolików dla dorosłych, bilard dla młodzieży, „piłkarzyki” dla najmłodszych. Ale urok tego miejsca sprawiał, że te role się zmieniały. Oto starsi grali w ping-ponga, a młodzi popijali herbatki prowadząc mądre dysputy.

Plac zabaw

W tzw. międzyczasie udało się jeszcze zorganizować plac zabaw przed kinem, a na parkingu boisko do gry w koszykówkę. Każdego roku odbywały się dla dzieci, zimowiska, wycieczki i pielgrzymki. Wielokrotnie nasza młodzież brała udział w Ogólnopolskich Zlotach Młodych – Lednica 2000. Kiedy dorastali przychodziła naturalna konieczność dalszego rozwoju. Najstarsi zaczęli sprawować opiekę nad najmłodszymi. Wyzwaniem stało się już nie tylko działanie dla siebie i własnej przyjemności, ale uczynienie czegoś dla innych.

Ksiądz Dariusz Marczak