Wycieczka ministrantów

W sobotę 23 maja 2009 r. grupa ministrantów z naszej parafii wyruszyła, pod opieką księży Sławomira i Mariusza, na wycieczkę na Kanał Elbląsko-Ostródzki. Ministranci z siostrzanej parafii św. Benedykta z księdzem Arturem przyłączyli się do nas. Mimo zmiennej pogody, słuchając w autokarze koncertu zespołu Bee Gees, dotarliśmy na czas do Buczyńca, gdzie weszliśmy na statek i rozpoczęliśmy kilkugodzinny rejs po kanale. Największą atrakcyjną okazały się pochylnie, które umożliwiają przemieszczanie się statków między zbiornikami wodnymi pokonując przy tym różnicę poziomów. Wizyta na pochylniach Kanału Elbląsko-Ostródzkiego to okazja, nie tylko poznania jedynych w swoim rodzaju, nie mających sobie równych w całej Europie urządzeń hydrotechnicznych, ale również obejrzenia piękna przyrody. Z powodu zmiennej pogody, mogliśmy podziwiać wspaniałe widoki zarówno w słońcu jak i w deszczu. Kiedy pełni wrażeń dotarliśmy z powrotem do Buczyńca, zagrzaliśmy się przy ognisku piekąc przy nim smaczne kiełbaski i chleb. Posileni, ruszyliśmy w drogę powrotną do Warszawy. W czasie postoju mieliśmy jeszcze jedną dodatkową atrakcję: obok parkingu stacji benzynowej mogliśmy wejść do środka czołgu T-34 i wozu bojowego Scott, aż szkoda było wracać do domu .... Fryderyk Lachaise Fot. ks. Mariusz Wedziuk.