Słowa Niedzielne Księdza Proboszcza Wiesława Kalisiaka

28 Niedziela Zwykła – 15.10.2006

MAGNIFICAT

1. Pragnę całym sercem podziękować Bogu i całej Parafii – moim Przyjaciołom za wielki dar XXX – lecia Jubileuszu mego posługiwania w parafii Anin. To było wielkie wydarzenie, które przeszło moje oczekiwania.  Najbardziej cieszę się z wielkiej mobilizacji naszej Parafii do wspólnego dzieła. Jest to znak, że potrafimy być zjednoczeni, że potrafimy świadczyć bezimienne dobro.

2. Wielka to zasługa moich najbliższych współpracowników, którzy stworzyli wspaniały Komitet  obchodów tej uroczystości.

Jestem świadom, że nie zasłużyłem na to, ale w pokorze, z wdzięcznością przyjmuję ten wielki Dar jako dalsze zobowiązanie służby.

3. Niech dobry Bóg napełnia Wasze Serca radością, a ja modlę się za każdego z Was i mam nadzieję, że dobry Bóg  słyszy moje modlitwy.

Artykuły archiwalne

od 12 czerwca 2005 do 18 czerwca 2006

Plik w programie PDF

Odwagi! Słowa niedzielne - Słowa na co dzień

Zachęcamy do lektury kazań ks. Wiesława Kalisiaka

Fragment ze wstępu

(...) Ale każdy, kto znał ks. Kalisiaka, wie, że ten nietuzinkowy kapłan miał nie tylko oryginalny charakter, ale i całe Jego życie było niezwykle bogate, niebanalne, zawsze świeże.

(...) W poniedziałek wieczorem, przed snem, przyjął Komunię św.. Odszedł do Pana w 70 roku życia, z czego 48 lat przeżył w kapłaństwie. Odszedł cicho i spokojnie, nad ranem, przed 6, gdy zawsze się budził. Zasnął z Chrystusem i zbudził się już w innym domu, jak ufamy w Domu Ojca.
Żyj z Bogiem!

Ksiądz Dariusz Marczak

Książkę można nabyć w kiosku parafialnym i w zakrystii. Koszt 17 zł.
Istnieje możliwość zakupu drogą wysyłkową. Koszt 20 zł. Zamówienia proszę kierować na adres

14205362