Wycieczka do Niepokalanowa

W sobotę 18 września 2010 r. dzieci z zespołu fletowego i kółka dziennikarskiego KIDM pod opieką s. Pauliny i p. Organisty Waldemara Pawlika były na wycieczce w Niepokalanowie. Dzieci zwiedzały jedyną na świecie Jednostkę Zakonnej Straży Pożarnej. Były w Muzeum Papieskim, Muzeum św. Marii Kolbego, męczennika zamordowanego w przez Niemców w obozie Auschwitz. Uczniowie widziały pokój (celę zakonną), w której mieszkał o. Kolbe, założyciel Niepokalanowa, miejsca które od tylu już lat promieniuje na Polskę i Świat franciszkańskim pokojem i dobrem. W programie wycieczki znalazła się też Panorama Tysiąclecia i Misterium Męki Pańskiej.