17 WRZEŚNIA 2017, XXIV NIEDZIELA ZWYKLA

1.     Dziś w Kościele w Polsce obchodzimy dzień środków społecznego przekazu. Z tej okazji po każdej Mszy świętej przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na utrzymanie i rozwój diecezjalnego Radia Warszawa. Za materialne i duchowe wsparcie rozgłośni w imieniu dyrekcji i pracowników radia składamy serdeczne Bóg zapłać.

2.     Dziś o godz. 11.30 zapraszamy dzieci, które w przyszłym roku będą przystępowały do Pierwszej Komunii św. na Mszę św., podczas której dzieci otrzymają różańce. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami na temat przebiegu tej uroczystości.

3.     Przy wyjściu z kościoła (od strony patio) znajduje się wystawa fotografii i wspomnień z wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży w Kaczynie. Zachęcamy do obejrzenia.

4.     Serdecznie dziękujemy za udział w ubiegłotygodniowej kweście organowej, dzięki ofiarności Parafian i Gości zebraliśmy kwotę 7932 zł oraz 100 koron czeskich. Stan konta wynosi obecnie 627 154 zł. Można jeszcze nabyć nasze wydawnictwo parafialne "Dwa jubileusze" oraz tomik poezji Alicji Francman "Bywa różnie", z których dochód w całości przeznaczony jest na organy.

5.     W październiku organizujemy w naszej parafii 4-dniową pielgrzymkę do Wilna. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

6.     Kontynuujemy parafialne spływy kajakowe. Tym razem zapraszamy na spływ Liwcem, w sobotę 23 września. Spływ rozpoczniemy w Wyszkowie, a zakończymy po 16 km w Liwie, zwiedzając miejscowy zamek. Koszt to 50 zł (osoby dorosłe), 30 zł (dzieci). Zapisy u ks. Pawła.

7.     30 września organizujemy wyjazd do Kazimierza. Zapraszamy ministrantów i dziewczynki z Drużyny Świętej Rodziny, jak również rodziców oraz dorosłych. Spotykamy się na Mszy o godz. 8.00, po Mszy wyjazd. W planach rejs statkiem po Wiśle, zwiedzanie ruin zamku w Janowcu, zwiedzanie Kazimierza i obiad. Powrót w godzinach wieczornych. Koszt to 50 zł, zapisy u ks. Pawła.

8.     S. Beata i s. Paulina serdecznie zapraszają dzieci, które lubią śpiewać z klas drugich, trzecich, czwartych i piątych na zajęcia scholi "Aniołkowe nutki ". Zajęcia odbywają się w szkole podstawowej nr 218 w poniedziałki na 6 godz. lekcyjnej. Schola będzie śpiewała w czasie Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.30.

9.     Koło Różańcowe serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Różańcu Do Granic w dniu 7 października - w święto MB Różańcowej w wyznaczonym kościele przy granicy - w Kodniu. Wyjazd autokarem sprzed kościoła o godz. 6.15. Informacje i zapisy u p. Janiny tel. 507 478 245.

10.Biuro Radia Maryja serdecznie zaprasza na pielgrzymkę związaną z wielkim wydarzeniem wzięcia udziału w Różańcu Do Granic zaplanowanym na 7 października br. w wyznaczonym kościele na granicy w Rokitnie. Bliższe informacje i zapisy w kiosku.

11.Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy REO, które rozpoczną się one 29 września.

12. Parafialny Zespół Caritas  składa serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom za włączenie się do akcji "Tornister pełen uśmiechów" Z zebranej sumy 3.360 zł zakupiono i przygotowano plecaki z pełną wyprawką dla 31 dzieci z naszej parafii. Dziękujemy także Fundacji "Kapitał Młodych" za duże wsparcie i chęć dzielenie się z potrzebującymi. Dzięki życzliwości parafian dzieci radośnie rozpoczęły nowy rok szkolny.

13.Zapowiedzi przedmałżeńskie: Marcin Łakowski, kawaler z par. św. Wincentego Pallottiego i Aleksandra Czerniawska, panna z par. tut.

KOMUNIKAT ARCYBISKUPA:

Drodzy Diecezjanie,

W miniony czwartek Papież Franciszek mianował biskupem koadiutorem naszej diecezji Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji ełckiej. Będzie on wspomagał mnie w zarządzaniu diecezją, do czasu mojego przejścia na emeryturę. Pod koniec listopada tego roku, skończę 75 lat, osiągając tym samym wiek emerytalny. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego złożę na ręce Papieża rezygnację z pełnionego urzędu pasterza diecezji. Po przyjęciu mojej rezygnacji przez Stolicę Apostolską biskup koadiutor automatycznie, z mocy prawa, stanie się biskupem diecezji Warszawsko-Praskiej. W imieniu duchowieństwa i wszystkich wiernych pragnę wyrazić radość z nominacji Biskupa Romualda Kamińskiego na mojego następcę. Ksiądz Biskup zna naszą diecezję, gdyż przez 13 lat pracował na stanowisku kanclerza kurii Warszawsko-Praskiej i dał się poznać jako kapłan gorliwy, życzliwy i kompetentny. Oddany w służbie Bogu, ludziom i Kościołowi. Jego powrót do Warszawy zapewnia harmonijne przekazanie pasterzowania diecezją. Zachęcam wszystkich diecezjan do modlitwy w intencji naszego Kościoła lokalnego oraz jego pasterzy. Wszystkim z serca błogosławię.

14198420