Pamiątkowa tablica o. Placyda Galińskiego OSB

Z inicjatywy Parafian, w roku jubileuszu 100-lecia Anina, dn. 27 listopada 2010 r. odbyło się uroczyste poświecenie pamiątkowej tablicy o. Placyda Galińskiego OSB, Opata Tynieckiego, który w latach 1977-1998, będąc rezydentem, służył Aninowi jako kaznodzieja i spowiednik. Mszę św. za dusze Ś. P. o. Placyda pod przewodnictwem obecnego Opata Tynieckiego o. Bernarda Sawickiego OSB (naszego parafianina) celebrowali: ks. Proboszcz Marek Doszko, Ks. Proboszcz Dariusz Cempura, ks. Dariusz Marczak (Dyrektor Caritas) oraz ks. Jan Sawicki (brat o. Bernarda). Przed Mszą św. na cmentarzu powązkowskim odbyło się poświęcenie odnowionego nagrobka o. Placyda. Zdjęcia o. Placyda (na końcu galerii) otrzymaliśmy z Tyńca.

fot. Dominik Pawlik