Chrystus Król Wszechświata

Chciałbym podzielić się radością, że było mi dane w dniu 21 listopada 2010 r. być uczestnikiem uroczystości poświęcenia tej szczególnej, bo liczącej 36 metrów figury Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie.

Jest to wspaniałe dzieło jakiego inicjatorem był ks. Prałat Sylwester Zawadzki. Wzniesienie tego monumentu jak mówił bp Regmunt - to hołd oddany Chrystusowi przez ludzi wierzących i uznanie Jego prawa do ludzkich serc. A moje odczucia: Będąc u stóp figury Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie czułem wielkość Boga i jednocześnie swoją małość. Ręce Chrystusa wyciągnięte w kierunku ludzi przepełnione są Jego miłosierdziem. Droga do i ze Świebodzina, która pokonaliśmy ze znajomymi dość szybko, bo w 5,5 godziny (w jedną stronę) nie przekraczając dozwolonych prędkości, przepełniona była modlitwą i łącznością z Bogiem. Była to również Niedziela Wyborcza. Cieszę się, ze udało nam się pogodzić obydwa te wydarzenia. Gorąco namawiam do nawiedzenia tego szczególnego miejsca. Przedstawiam kilka zdjęć wykonanych przeze mnie w kościele Miłosierdzia Bożego i figury Chrystusa Króla.

Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie.