W niedzielę 17 czerwca nasza parafia obchodziła dwie ważne rocznice: 70-lecie erygowania parafii i 20-lecie konsekracji kościoła. „Niech nasze rodziny, nasza młodzież i dzieci, starsi i cierpiący zawsze znajdą pod płaszczem Matki Bożej Królowej Polski bezpieczne schronienie!” – napisał ks. Proboszcz Marek Doszko w wydaniu specjalnym parafialnego miesięcznika „Salve Regina”. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. inf. Stanisław Rawski. W homilii wspomniał ks. Kalisiaka, budowniczego kościoła. Mówił, że podpatrywał pracę ks. Kalisiaka i później niektóre rozwiązania architektoniczne stosował w budowach, które sam nadzorował. Rocznicowe świętowanie odbyło sie także po msz św. o godz. 18-tej. Był koncert z udziałem studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (UMFC), uzdolnionych muzycznie parafian i zespołu fletowego zaprzyjaźnionej z parafią Szkoły Podstawowej nr 218. Zabrzmiały m. in.: utwory Vivaldiego, Piazzoli, Milhaud i Morricone. Po koncercie, przy figurze Matki-Królowej na patio przy kościele, Aninianie wzięli udział w parafialnym grillowaniu. Nad kiełbaskami czuwał sam ks. Proboszcz. Można było zaopatrzyć się w koszulkę – w różnych kolorach – z okolicznościowym logo parafii. Wspomnieniom parafialnym towarzyszył śpiew parafialnej scholi przy wtórze gitary (grał były nasz wikariusz ks. Artur Szajko), a spotkanie zakończył Apel Jasnogórski pod figurą Matki Bożej Królowej Polski. Pogoda dopisała, parafianie nie zawiedli. Następne wielkie świętowanie za 5 lat!