Tegorocznemu radosnemu oczekiwaniu na Boże Narodzenie przewodzi św. Teresa z Avila (1515-1582), patronka zakonów karmelitanek. Powodem podjęcia takiego tematu, jest Rok Życia Konsekrowanego, który rozpoczął się w święto Ofiarowania NMP. Dzieci podczas Rorat (godz. 06:30) poznają życie, miłość i zażyłość św. Teresy z Bogiem. Tradycyjnie, za dobre uczynki wyrażane w postaci przynoszonych serduszek biorą udział w losowaniu figurki Matki Bożej, którą mogą zabrać na jeden dzień do swojego domu. Niezmiennie od wielu lat dużo radości jest podczas spotkania przy ciastku i kakao, które po porannej Eucharystii organizuje ks. Proboszcz.

14197443