O budowie...

Pod koniec sierpnia 2014 r. została podjęta decyzja o budowie organów piszczałkowych w naszym kościele. Na spotkaniu było prawie 60 osób - była to nasza wspólna decyzja, parafian, proboszcza, całej wspólnoty. Wielokrotnie już pisaliśmy w biuletynach, Salve Regina, prasie lokalnej dlaczego chcemy wybudować organy. W skrócie jeszcze raz - jedyny dopuszczony instrument kanon 120, organy to ostatni etap budowy kościoła, zbliżające się rocznice - 25.lecie konsekracji kościoła, 75.lecie anińskiej parafii, 1050.lecie Chrztu Polski. Organy są nam bardzo potrzebne. Każdy z nas był w jakiejś świątyni gdzie zagrały prawdziwe piszczałkowe organy - różnica w odbiorze muzyki jest przeogromna, przeżywanie liturgii jest o wiele piękniejsze, pełniejsze, to jak śpiew aniołów. Pozostawmy naszym przyszłym pokoleniom piękną pamiątkę.

Takie prawdziwe, piszczałkowe organy, średniej wielkości, 25 głosowe kosztują około 1,3 mln zł - jest to pewne wyzwanie dla nas, ale dzięki wyzwaniom idziemy do przodu, rozwijamy się.

Kto i jak może nam pomóc? Pomóc mogą wszyscy, bo to jest nasze wspólne dzieło. Zapraszamy zarówno wspólnoty parafialne, Caritas, Radio Maryja, Odnowy, Koła Różańcowe jak i organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, harcerzy - harcerzy nie trzeba zapraszać, już nam dzielnie pomagają, dziękujemy druhowi Marcinowi Świderskiemu Komendantowi 147 Szczepu ZHP Błękitni za zaangażowanie. Pomóc można w różny sposób, materialny oraz włączając się do pomocy w pozyskiwaniu funduszy, podsunięciu dobrego pomysłu itp. Można np. zakupić pamiątkowe cegiełki za 50, 100, 200 i 700 zł (700 zł to taka umowna, średnia cena jednej piszczałki, którą można ufundować). Cegiełki są do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej oraz w czasie comiesięcznych kwest do puszek. Można też złożyć darowiznę do skarbonki pod chórem, wspomóc ofiarą w czasie kwest organizowanych raz w miesiącu - zazwyczaj jest to druga niedziela miesiąca, kolejna kwesta odbędzie się 8 marca. Co tydzień podajemy stan konta organowego w ogłoszeniach parafialnych, można to też sprawdzić na stronie internetowej parafii w zakładce budowa organów. Bardzo prosimy o wsparcie tego działa, zapiszmy się pięknie w dziejach naszej parafii jako budowniczy - zapiszmy się wszyscy, czy to wspierając ofiarą, modlitwą, dobrym słowem czy pomysłem. Darczyńcy za wpłaty na konto otrzymują specjalne, pisemne podziękowania, od Ks. Proboszcza polecamy ich Panu Bogu, modlimy się za nich. Ze szczególnym apelem zwracamy się do firm z terenu Anina i nie tylko, do ludzi bardziej majętnych i tych mniej, o wsparcie, można złożyć ofiarę, większą, mniejszą, nawet bardzo niewielką - liczy się dobre słowo, pomoc przy kwestowaniu, każda ofiara - nawet bardzo niewielka, dziękujemy za wszystko. Jest to nasza wspólna inicjatywa, musimy ją doprowadzić do końca, zapraszamy więc  do współpracy. Stan konta organowego  1 marca 2015 r. to 127 217 zł.

Marek Samson, KBO

14205372