Adwent, Boże Narodzenie...

Wraz z nastaniem Adwentu, rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny 2015/16, ale szczególnym znakiem tego roku jest fakt, że 8 grudnia 2015 r. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Ojciec Święty Franciszek ogłosił Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia (Rok Miłosierdzia). Punktem kulminacyjnym rozpoczęcia obchodów jubileuszu Roku Miłosierdzia było otworzenie Drzwi świętych w Bazylice św. Piotra przez papieża Franciszka, gdzie w tym wydarzeniu uczestniczył papież senior Benedykt XVI. (zdjęcia z Watykanu). W naszym anińskim kościele o Jubileuszu Miłosierdzia przypomina iluminacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego przy głównym wejściu do kościoła. W tej galerii umieściliśmy także zdjęcia z mszy roratniej, przekazania światełka pokoju/betlejemskiego i uroczystości Bożego Narodzenia podczas której odbył się poczęstunek tortem urodzinowym. Fot. Dominik Pawlik, L’Osservatore Romano.