Organista: W trwającym nadzwyczajnym Jubileuszowym Roku Miłosierdzia oraz Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, w sobotę 16 kwietnia byłem z moją małżonką w Płocku, m. in. w Katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (miejscu pochówku królów Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego) oraz w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, w którym w latach 1930-1932 mieszkała św. Siostra Faustyna Kowalska. Tu w klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia s. Faustyna pomagała w piekarni i sklepie, ale – jak pisze w Dzienniczku – nie pozwalała się tak pochłonąć wirom pracy, aby zapomnieć o Bogu i wszystkie wolne chwile spędzała u stóp Mistrza utajonego w Najświętszym Sakramencie (Dz. 82). W Płocku - 22 lutego 1931 roku - św. Siostra Faustyna miała pierwsze objawienie obrazu Jezusa Miłosiernego. Pan Jezus przekazał s. Faustynie żądanie ustanowienia święta Bożego Miłosierdzia.  Gorąco polecamy Wszystkim parafianom (i nie tylko) wycieczkę do Płocka. To zaledwie 120 km od Anina. Siostry w klasztorze dysponują miejscami noclegowymi, a sanktuarium jest rozbudowywane. Fot. M.W. Pawlik (print screen z kamery).