"Dwa Jubileusze. 75-lecia erygowania parafii i 25-lecia konsekracji kościoła" (ISBN 978-83-948048-0-0) to tomik tekstów napisanych przez parafian, barwna mozaika historii, wspomnień, relacji i prezentacji. Książka powstała z inicjatywy Komitetu Budowy Organów w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie-Aninie z okazji dwóch czerwcowych jubileuszy – 75-lecia erygowania parafii i 25-lecia konsekracji kościoła.

Gdy świętujemy, lubimy powspominać. Po dwóch historycznych esejach na temat parafii i kościoła przedstawiamy więc zbiór szkiców zatytułowanych „Perfectum, czyli czas przeszły dokonany: Co dobrego działo się w parafii kiedyś”. Wiele dobrych spraw rozpoczętych w przeszłości trwa nadal i rozwija się wspaniale – o tym opowiada rozdział „Kontynuacje”. Po zachwytach – ale i krytycznych uwagach – dotyczących osiedla („Nasz Anin umiłowany”) następuje zaś część najważniejsza naszej książeczki: „Praesens, czyli czas teraźniejszy: dobro dziejące się we wspólnocie tu i teraz”. Autorami tekstów są nasi parafianie.

Uzupełnieniem książki jest album cennych zdjęć archiwalnych i zdjęć z ostatnich lat życia parafii i społeczności lokalnej.

Dochód ze sprzedaży książki w całości przeznaczony jest na dzieło budowy organów w kościele. Książkę można nabyć podczas kwesty organowej, a także w kiosku parafialnym i u pana organisty.

Autorzy

Dwa Jubileusze: książka

Nie mieszkasz na terenie parafii, ale chciałbyś/-abyś mieć książkę "Dwa Jubileusze" o historii naszej parafii? Prosimy o kontakt.

podaj swój e-mail, a skontaktujemy się z Tobą

14198859